KULTURNÍ AKCE

 

Kulturní akce pořádá Kolokoč obvykle dva až třikrát do roka.

1. V létě je možno přijít na čtenářský festival, divadelní představení či klauniádu, do improvizované čajovny anebo do šperkařské galerie.

2. V zimě lze shlédnout kolokočácké výstavy v kulturním domě, živý betlém a zpívání koled v parku.

 

Čtenářský festival

První ročník se uskutečnil na jaře 2012 v kině. Drnovické osobnosti, které mají blízko ke čtení a k dětem předčítaly krátké básně, příběhy a pohádky. Touto akcí se Kolokoč zapojil do celonárodního Týdne čtení, který organizuje společnost Celé Česko čte dětem.

 

Klauniády a divadelní představení

Každou pouťovou neděli v deset hodin v zámecké zahradě se koná divadlení představení či klauniáda pro děti. Mimo to Kolokočky hrají loutková divadla v Kolokočovně v rámci Koločtení a dalších aktivit.

 

Improvizovaná čajovna

Osvěžit se ledovým čajem lze o pouti v předsálí kinosálu. Horký čaj se v putovní improvizované čajovně podává při podzimních venkovních hrátkách či zimních kulturních akcích.

 

Šperkařská galerie

Prodejní výstava šperků proběhla v Kolokoči už několikrát. Vždy při příležitosti pouti a dalších významných akcích v Drnovicích. K vidění jsou šperky vyrobené maminkami a dětmi z Kolokoče, k zakoupení od zpřátelených profesionálních šperkařek.

 

Výstavy

Zimní výstavy se konají v kulturním domě. Kolokoč vystavuje fotografie z akcí a pravidelných aktivit, dále výrobky a výtvarná díla dětí a rodičů. Za zmínku stojí Land art v zámecké zahradě, výstava kolokočáckého betlému v KKD Vyškov, výstava herbáře z Budonické louky v Muzeu Vyškovska a další. Výstavy v Drnovicích pořádá Kolokoč ve spolupráci s Drnkou a Obecním úřadem.

 

Vánoce na vsi

Kolokoč inicioval a každoročně organizuje pravidelná setkávání všech drnovických spolků na vsi. Obvykle třetí adventní neděli se lidé sejdou v zámecké zahradě, shlédnou živý betlém a zazpívají si koledy za doprovodu hudebníků z Kolokoče a Drnky.

 

Přípravou a organizací kulturních akcí se zabývá představenstvo Kolokoče.

Kalendář události

Červenec 2020
P Ú S Č P S N
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Aktuality

 

 

Návštěvy

378339
Dnes
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
4
90
313
378339