HRY V PŘÍRODĚ

 

Kolokoč mimo herniček v Kolokočovně provozuje také venkovní aktivity.

1. Za příznivého počasí probíhá pravidelný program před Kolokočovnou nebo na dětském hřišti.

2. Zpravidla čtyřikrát ročně pořádají Kolokočky hry v přírodě určené široké veřejnosti.

 

Čarodějná zmola

Každoročně 30. dubna ve zmole za Křivdou jsou pro děti připravena stanoviště, kde si hrají, soutěží a plní různorodé úkoly. Děti putují čarodějnou zmolou, každé stanoviště má pod křídlem jedna teta Čarodějnice. V tento den se zmola mění v čarodějnickou galerii, čarosalón a čarokuchyň. Vpodvečer následuje táborák s opékáním buřtů. Vyvrcholenímvečera je pálení čarodějnice, kterou každoročně tvoří děti z Kolokoče.

 

Kuličkiáda a petnaque

Tři úspěšné ročníky kuličkiády, na Křivdě, před Kolokočovnou, v parku. Všechny tři povedené. Soutěže malých dětí v cvrnkání kuliček, větších dětí a dospělých v petanque. Vždy je zajištěn doprovodný program soutěží – plastelína, bublifuk, veselé bonbonky, indiánské malování a další.

 

Loupežnická stezka

Pod dubem, za dubem, tam si na tě počíháme, pod dubem, za dubem, tam tě voškubem. Tuto píseň lze slyšet v Drnovicích vždy na jaře. Banda loupežníků se schází za hřbitovem. Prohání se okolo Žump a schovává se v hlubokém lese u Včelnice.

 

Pohádkový les a divadelní představení

Les plný pohádkových her a soutěží je letní prázdninovou aktivitou Kolokoče. Taktéž pouťová divadla a klauniády v parku.

 

Drakiáda

Draka už dnes umí vyrobit málokdo. Kolokočky ano. Do party se berou ale i ti kupovaní. Pouštění draků probíhá na poli za hřbitovem, po akci následuje opékání buřtů na Křivdě.

 

Dušičkové světélkování

Každoroční průvod se světýlky od kostela do Žump. V Žumpách zastavení s písničkou Jožin z bažin a světélkové překvapení.

 

Dětské karnevaly

Ledová plocha na Křivdě se hemžila strašidly, také asfaltové hřiště v areálu fotbalového stadionu zažilo karneval. Dětské venkovní karnevaly pořádá Kolokoč na podzim na kolečkách, v zimě na bruslích.

 

Pravidelné hry v přírodě lze v Kolokoči zažít také se Stonožkou, což je turistický kroužek pro nejmenší.

 

Přípravou a organizací her v přírodě se zabývá představenstvo Kolokoče.

Kalendář události

Červenec 2021
P Ú S Č P S N
28 29 30 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1

 

 

Návštěvy

418884
Dnes
Tento týden
Tento měsíc
Celkem
23
98
4145
418884